جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2142
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65278
عناوین مهم خبری :
بهره برداری از پروژه جایگزینی سوخت فسیلی
پروژه جایگزینی سوخت فسیلی با صرف اعتباری معادل دو میلیارد و یکصد و هفتاد میلیون ریال در شهرستان فریدونشهر اصفهان و به همت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان به بهره برداری رسید.معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی اصفهان در مراسم بهره برداری از این پروژه در جمع عشایر و روستاییان حاشیه جنگلهای زاگرس در پشتکوه فریدونشهر گفت: این پروژه در محدوده طرح صیانت از جنگلهای زاگرس و با هدف تغییر الگوی مصرف سوخت ٬ جلوگیری از قطع جنگل و بوته کنی و ترویج فرهنگ استفاده از انرژی خورشیدی اجرا شده است.
داریوش سعیدی افزود:  این پروژه بیش از یک دهه در این منطقه در حال اجراست و حدود ۳۲ روستا با ۷۳۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۴۵۰۰ نفر را تحت پوشش دارد.


وی ،  تهیه و توزیع ۷۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی٬ ۱۵۰ دستگاه تنور گازی و ساج ٬ ۱۵۰ سیلندر گاز و پرداخت یارانه حمل سیلندر گازرا از جمله اقدامات انجام شده در سالجاری در اجرای این پروژه بوده است.


سعیدی  با اشاره به اینکه عمده جنگل های طبیعی استان در زاگرس میانی و در منطقه پشتکوه اول و دوم فریدونشهر واقع است گفت: گونه های جنگلی این ناحیه علاوه بر دارا بودن ویژگیهای منحصر به فرد اکولوژیکی و زیست محیطی و تفرجگاهی جزو ذخایر ژنتیکی محسوب شده و حفاظت از این گونه ها از اولویت های حفاظتی منابع طبیعی استان قرار دارد.
بازدید : 3185
7 مرداد 1395 ساعت 09:51 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

شکست عدم پیروزی نیست بلکه شکست پیروزی آدم را به تأخیر می اندازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک