جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 435
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8616
عناوین مهم خبری :
مامورین منابع طبیعی به صورت جدی حمایت خواهند شد
رئیس دادگاه عمومی حقوقی جرقویه درجلسه هم اندیشی با رییس وکارشناسان اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اصفهان  بااعلام مطلب فوق گفت: باتوجه به حضور چشمگیر مرتعداران ودارندگان پروانه چرای دام در مراتع شهرستان و بخش جرقویه سفلی و علیا ، نظارت در جهت رعایت اصول بهره برداری از علوفه مرتعی وقاطعیت در برخورد با بهره برداران  متخلف علوفه مرتعی  ضروری است .
وی تاکید کرد رعایت تعادل دربهره برداری از منابع طبیعی از تکایف مهم وذاتی ثروتهای خدادادی است و عدم رعایت آن آسیب های جبران ناپذیری  را به بار خواهد آورد .
امان اله شفیعی ، حفاظت از منابع طبیعی را از دیگر تکالیف مهم  عنوان وتاکید کرد که در برخورد با عوامل تخریب منابع طبیعی ضمن رعایت اصل برابری به صورت قاطع و جدی اعمال قانون خواهیم کرد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اصفهان نیز اعلام کرد :منابع طبیعی سرمایه های خدادادی است که همه انسانها درهمه نسلها دربهره برداری از آن از حقوق برابر برخوردارند.


امیر محسن ولی تاکید کرد :رعایت اصل بهره برداری به شرط عدم آسیب منابع پایه از ضروری ترین اصول توسعه پایدار محسوب می گردد و به جهت خشکسالی های سالهای اخیر ، بهره برداری از منابع طبیعی ضرورتا بایستی در حد توان تولید این عرصه ها باشد تا روند تخریب این ثروت های مهم متوقف گردد.
ولی ضمن تاکید به مشارکت همگانی درجهت حفاظت از منابع طبیعی  افزود: برابر اصل 45 قانون اساسی منابع طبیعی متعلق به دولت جمهوری اسلامی می باشد و برهمین مبنا کلیه دستگاههای دولتی به صورت مستقیم وغیر مستقیم موظف به مشارکت درامر حفاظت منابع طبیعی می باشد .


وی به صورت جدی تاکید کرد درجهت حفاظت اصولی این منابع ارزشمند ، در رسیدگی به تخلفات آگاهانه وحتی ناآگاهانه  ناشی از بهره برداری  بی رویه از منابع طبیعی ،  اصل بازدارندگی نیز به صورت جدی در دستور کار است.
گقتنی است از 1 میلیون و 500  هزار هکتار وسعت شهرستان اصفهان ، بیش از 700 هزار هکتار آن را دوبخش جرقویه سفلی و علیا به خود اختصاص داده است که از این میزان 500 هزار هکتار آن با 35 عرف مرتعی قشلاقی به تعداد 1000 خانوار عشایری وبهره بردار با 70 هزار واحد دامی در یک فصل چرا از این مراتع امرار معاش می کنند.
بازدید : 2056
10 مرداد 1395 ساعت 09:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

چگونه دیگرى را اصلاح می‌کند کسى که خودش را اصلاح نکرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک