جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 773
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 74673
عناوین مهم خبری :
کمبود امکانات و نیروی انسانی به قاچاق چوب دامن می زند
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از اینکه کمبود امکانات پیشرفته و نیروی انسانی به قاچاق چوب دامن زده، گفت: قاچاقچیان چوب از این کمبودها استفاده و اقدام به ضرب و شتم و کشتن قرقبانان می‌کنند.

علی بختیاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به مصدومیت قرقبان آران و بیدگل در تعقیب و گریز با قاچاقچیان چوب ، از تعرض به حریم جنگل های کشور انتقاد کرد و افزود: هر چند استفاده غیرمجاز از درختان و منابع طبیعی طبق قانون جرم است ولی متاسفانه برخی با اقدامات سودجویانه از کمبود قرقبان استفاده و بخش عمده جنگل و منابع طبیعی کشور را از بین می برند.
نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ، قاچاق چوب را چالش عمده منابع طبیعی کشور خواند وگفت: البته موضوع قاچاق چوب و قطع درختان مربوط به امروز و دیروز نیست و سال ها است که با این معضل روبرو هستیم ، به نوعی می توان گفت مافیایی پشت این قضیه وجود داشته و از قاچاقچیان حمایت می کند.

 این نماینده مردم در مجلس دهم ، با انتقاد از اینکه کمبود امکانات پیشرفته و نیروی انسانی به قاچاق چوب دامن زده ، تصریح کرد: به طوری که قاچاقچیان چوب از این کمبودها استفاده و  اقدام به ضرب و شتم و کشتن قرقبانان می کنند.
بختیاری با تاکید بر اینکه امکانات قرقبانان جوابگوی مقابله با قاچاقچیان چوب نیست ، بر لزوم تقویت و ارتقای تجهیزات این قشر تاکید کرد و ادامه داد: در راستای حفاظت بهتر از منابع طبیعی کشور و جان قرقبانان باید به طور ویژه این قشر به امکانات پیشرفته تجهیز شوند.
وی بر لزوم برخورد جدی و قاطع و همچنین تشدید مجازات قاچاقچیان چوب تاکید کرد وگفت: باید با افرادی که با سودجویی اقدام به قطع درختان و منابع طبیعی کشور می‌کنند به صورت قاطع برخورد و نسبت به تشدید مجازات آنها اقدام کرد البته این برخوردها باید به شکلی باشد که دیگر هیچ فردی جرات تعدی به قرقبانان و منابع طبیعی کشور را نداشته باشد.
 عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ، بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای حفاظت بهتر از منابع طبیعی کشور تاکید کرد و افزود: در کنار تشدید مجازات متخلفان رسانه ها باید فرهنگ سازی مناسبی را داشته و اهمیت محیط زیست و منابع طبیعی کشور را به طور مداوم به شهروندان اطلاع رسانی نمایند.
بختیاری با تاکید بر اینکه بهتر است حفاظت از جنگل هاو منابع طبیعی کشور به مردم واگذار شود ، تصریح کرد: تجربه  ثابت کرده در گذشته که عشایر و روستاییان حافظان طبیعت بودند شاهد این همه تخلف در عرصه منابع طبیعی نبودیم.
 نماینده مردم بافت ، رابر و ارزوئیه در مجلس دهم ، با بیان اینکه درختان ومنابع طبیعی نقش بسزائی در جلوگیری از هجوم ریزگردها و فاجعه زیست محیطی دارند ، گفت: تخریب جنگل و قطع درختان تبعات سوئی بر روند زندگی انسان ها گذاشته و ادامه زندگی را با مشکلات زیادی مواجه می کند بنابراین به صورت جدی نیاز است برای زنده ماندن و ادامه حیات در راستای حفظ جنگل و منابع طبیعی کشور تلاش جدی داشته باشیم.
 عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ، بر لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در راستای حفاظت از منابع طبیعی تاکید کرد و یادآور شد: از آنجایی که حفاظت کامل از عرصه های منابع طبیعی به تنهایی از توان دولت خارج است بنابراین باید از مشارکت مردم برای جلوگیری از تعرض به جنگل و حفاظت از منابع طبیعی کشور بهره برد.
بازدید : 1594
12 مرداد 1395 ساعت 09:38 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که سستی و تنبلی نماید، حقوق دیگران را تباه می‏سازد. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک