جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2362
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65498
عناوین مهم خبری :
تولیدات روستاییان در محدوده پروژه ترسیب کربن  اصفهان، در بازارهای بزرگ کشور عرضه خواهد شد
با همت مسؤلین پروژه ترسیب کربن اصفهان، صندوق توسعه روستای قورتان، مرکز فنی و حرفه ای ورزنه و دهیاری روستای قورتان و با همکاری کارآفرین بخش خصوصی، اولین کارگاه تولیدی خیاطی در محدوده پروژه ترسیب کربن راه اندازی شد.
مدیر اجرایی پروژه ترسیب کربن اصفهان در آیین افتتاح کارگاه تولیدی قورتان گفت: چهارده تن از بانوان عضو صندوق توسعه روستای قورتان پس از گذراندن دوره های آموزشی و اخذ گواهی فنی و حرفه ای و با همت و تلاش بانوی کارآفرین اصفهانی "نفیسه عروجی" در این کارگاه مشغول به کار شدند. محصولات تولید شده در این کارگاه در قالب سرویس خواب چهل تکه با طرح ها و رنگ های منحصر به فرد بوده و پس از دو ماه آموزش کارآموزان، به مرحله تولید و عرضه در بازار رسیده است. این محصولات در بازارهای شهرهای بزرگ کشور عرضه خواهد شد و در صورت افزایش تولید، امکان صادرات به کشورهای همجوار نیز فراهم میباشد.


 حسینعلی نریمانی در ادامه افزود: معمولاً جوامع محلی در ارتباط با معیشت خود با سه دسته عمده از مشکلات مواجه اند که شامل نداشتن سرمایه کافی، نداشتن مهارت کافی و نداشتتن دسترسی مناسب به بازار است بنابراین جذب کارآفرینان و سرمایه گذاران بخش خصوصی بهترین راه کار توسعه کسب و کار در مناطق روستایی است.
وی با مثبت ارزیابی کردن روند پیشرفت پروژه ترسیب کربن در استان اصفهان بیان داشت: پروژه ترسیب کربن اصفهان با تسریع در روند اجرای مراحل پروژه، پس از دو سال از شروع، به مرحله نهایی پروژه که توسعه کسب و کار پایدار برای جوامع محلی است، رسیده است.قرار است با جذب سرمایه گذاران محلی، کارگاه های تولیدی در زمینه سرویس خواب کودک، سرویس آشپزخانه و محصولات مورد نیاز منزل نیز در سایر روستاهای محدوده پروژه ترسیب کربن اصفهان راه اندازی شود.
تهیه خبر : اعظم محمدی
بازدید : 2098
13 مرداد 1395 ساعت 11:01 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک