جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 415
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8596
عناوین مهم خبری :
بازدید استاندار اصفهان  از پروژه  های بیابان زدایی
استاندار اصفهان  در بازدید از پروژه  بزرگ بیابانزدایی در شرق اصفهان گفت : مسئله مقابله با بیابان زایی جزء وظایف ما در استان  است و باید به صورت  ویژه  به آن پرداخته شود . برای همین منظور از سال گذشته  کارگروه مقابله  با گرد و غبار شش ماه قبل از این که  در سطح کشور  در دستور کار قرار گیرد  در استان اصفهان تشکیل و شروع به کار کرد .


 دکتر زرگر پور ادامه داد : در سال  جاری نزدیک به 2 هزار هکتار نهالکاری در بیابان های  شرق اصفهان  انجام شده است که امید است با حرکت جهادی در سال آینده این رقم به 5 هزار هکتار برسد  . استاندار اصفهان  به ورود مراکز پژوهشی و دانشگاهی به حوزه بیابان زدایی اشاره کرد و گفت  ورود مراکز  دانشگاهی از جمله  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان نشان از اهمیت فوق العاده این موضوع دارد  و تثبیت  موفق شن های روان توسط مالچهای ساخته شده در این مراکز دانشگاهی  و عملکرد موفق  آن ها در عرصه های منابع طبیعی  می تواند علاوه بر استان اصفهان در سراسر کشور و در کشور های دیگر منطقه که دچار چالش  پدیده گرد و غبار هستند  به کار گرفته شود .


  گفتنی است مالچهای رسی فرآوری شده  تا دو و نیم برابر وزن خود  رطوبت جذب می کنند  و باعث تثبیت خاک   می شود . لازم به ذکر است   50 هکتار از اراضی دشت  سگزی به صورت آزمایشی و پایلوت  با این نوع مالچ پوشش داده شده است که  به میزان 90 % موفقیت آمیز بوده است .    
بازدید : 2142
30 مرداد 1395 ساعت 02:08 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک