جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1718
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 79875
عناوین مهم خبری :
بازدید استاندار اصفهان  از پروژه  های بیابان زدایی
استاندار اصفهان  در بازدید از پروژه  بزرگ بیابانزدایی در شرق اصفهان گفت : مسئله مقابله با بیابان زایی جزء وظایف ما در استان  است و باید به صورت  ویژه  به آن پرداخته شود . برای همین منظور از سال گذشته  کارگروه مقابله  با گرد و غبار شش ماه قبل از این که  در سطح کشور  در دستور کار قرار گیرد  در استان اصفهان تشکیل و شروع به کار کرد .


 دکتر زرگر پور ادامه داد : در سال  جاری نزدیک به 2 هزار هکتار نهالکاری در بیابان های  شرق اصفهان  انجام شده است که امید است با حرکت جهادی در سال آینده این رقم به 5 هزار هکتار برسد  . استاندار اصفهان  به ورود مراکز پژوهشی و دانشگاهی به حوزه بیابان زدایی اشاره کرد و گفت  ورود مراکز  دانشگاهی از جمله  دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان ، دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان نشان از اهمیت فوق العاده این موضوع دارد  و تثبیت  موفق شن های روان توسط مالچهای ساخته شده در این مراکز دانشگاهی  و عملکرد موفق  آن ها در عرصه های منابع طبیعی  می تواند علاوه بر استان اصفهان در سراسر کشور و در کشور های دیگر منطقه که دچار چالش  پدیده گرد و غبار هستند  به کار گرفته شود .


  گفتنی است مالچهای رسی فرآوری شده  تا دو و نیم برابر وزن خود  رطوبت جذب می کنند  و باعث تثبیت خاک   می شود . لازم به ذکر است   50 هکتار از اراضی دشت  سگزی به صورت آزمایشی و پایلوت  با این نوع مالچ پوشش داده شده است که  به میزان 90 % موفقیت آمیز بوده است .    
بازدید : 2063
30 مرداد 1395 ساعت 02:08 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

در روز مصیبت ، عظمت روح و توانایی اشخاص معلوم می شود . پیامبر اعظم(ص)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک