جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 59
  • بازدید دیروز : 4257
  • بازدید این ماه : 78216
عناوین مهم خبری :
نشست هم اندیشی مسئولان محلی ومنابع طبیعی اصفهان
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان اصفهان درجلسه هم اندیشی با دهیاران – شوراهای اسلامی ونمایندگان شهرداریهای بخش جرقویه سفلی گفت :عرصه های منابع طبیعی به عنوان سرمایه های ملی متعلق به تمامی نسلها است وبرهمین اساس موظفیم با حفاظت همه جانبه از این منابع خدادادی این امانت را به شایستگی تقدیم نسلهای بعدی کنیم .
امیر محسن ولی ، ضمن تبیین اهمیت این منابع ارزشمند ، بهره برداری از آنها را بارعایت اصل عدم آسیب درمسیر توسعه پایدار تاکید کرد وگفت هرگونه بهره برداری از منابع طبیعی باید با رعایت اصول فنی وکارشناسی برابر مجوز اخذ شده باشد
وی افزود:اعضای شورای اسلامی ودهیاران پل ارتباطی مناسبی بین مردم درجهت تحقق وظایف قانونی وسیاست های سازمانی ادارات منابع طبیعی مردم می باشند . این مقام مسئول همچنین تاکید کرد ، باتوجه به این که از حدود 650 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی واقع دربخش جرقویه سفلی وعلیا حدود 500 هزار هکتار آن را مراتع قشلاقی به خود اختصاص داده است که برای یک هزار خانوار روستائی وعشایری با تعداد یکصد هزار واحد دامی، مجوز چرای دام دراین مراتع از اول آذر ماه تا پایان اسفند ماه صادر شده است رعایت زمان ورد وخروج دام وهمچنین رعایت تعداد دام برابر پروانه چرای صادره  توسط بهره برداران را الزامی دانست وتأکید کردبا بهره بردارانی که این موارد را رعایت نکنند به صورت جدی و قاطع برخورد خواهدشد.
رئیس اداره منابع طبیعی اظهارداشت : هرگونه برداشت ماده معدنی واقع در عرصه های منابع طبیعی مستلزم اخذ مجوز است که عامل بهره برداری ضرورتاً میبایستی جهت اخذ مجوز اقدام نماید و برخورد قاطع با عوامل تخریب منابع طبیعی را از وظایف اصلی سازمانی برشمرد .
دراین برنامه بخشدار بخش جرقویه سفلی با اشاره به وظایف دهیاریها وشوراهای اسلامی ضرورت مشارکت وهمکاری آنها به منظور حفاظت از عرصه های منابع طبیعی را اجتناب ناپذیر عنوان کرد .
حسن جعفری هرندی ، تعامل وهمکاری همه جانبه درجهت جلوگیری از تخریب این منابع ارزشمند را مهم عنوان کرد وگفت دربخش جرقویه سفلی تعامل وهمکاری بین بخشی خوبی درجهت مدیریت منابع طبیعی برقرار است .
رئیس دادگاه عمومی جرقویه نیز با تاکید بر جایگاه ونقش منابع طبیعی درحیات بشر ضمن تبیین مواد قانونی موجود در برخورد با عوامل تخریب این عرصه ها ، قاطعیت درصدور آراء مربوط به پرونده های ناشی از تخریب وتصرف منابع طبیعی را یادآورشد .
امان اله شفیعی ، اعضای شوراهای اسلامی ودهیاران را به عنوان ضابطین دادگستری بازوی قوی درجهت همکاری با ادارات منابع طبیعی به منظور پیشگیری از بروز تخریب وتصرف منابع طبیعی برشمرد و بر فعال بودن انها در این زمینه تاکید کرد.
در این برنامه غلامرضا شجاعی مسئول واحد منابع طبیعی وآبخیزداری جرقویه گزارشی از وضعیت منابع طبیعی ارائه نمود وخواستار مشارکت نهادهای مردمی شد. 
بازدید : 1586
19 مهر 1395 ساعت 09:52 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک