جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 4206
  • بازدید دیروز : 4474
  • بازدید این ماه : 78106
عناوین مهم خبری :
بازدید مسئولان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان از پروژه بین المللی
 معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان با اعلام این خبر گفت : پروژه بین المللی منارید در چهارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه کشورهای خاور میانه و شمال آفریقا در هفت کشور اردن ، الجزایر ، ایران ، تونس ، مراکش ، مصر و یمن اجرا می شود ، این پروژه در ایران با مشارکت تسهیلات جهانی محیط زیست GEF  برنامه توسعه ملل متحد UNDP و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور به عنوان نماینده دولت از شهریور 1390 آغاز شده است .


 ابوطالب امینی  گفت  بعد از عملیاتی کردن این پروژه در استان از جمله در استان یزد و نتایج بسیار ارزنده با تصمیمی که سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیز داری کشور اتخاذ نمود  مقرر گردید در دیگر استان ها تعمیم پیدا کند از این رو  پس از بررسی های زیاد و تصویب کمیته فنی ،  مقرر شد حوزه  آب جاغ جاغ شهرستان سمیرم استان اصفهان با مساحت 43 هزار هکتار انتخاب و پروژه منارید با کسب تجربه از دیگراستان ها به مورد اجرا گذاشته شود تا بتوان آن را به دیگر استان ها  نیز گسترش داد.


   وی در ادامه گفت : در همین راستا ابتدا با حضور  نمایندگان ملی پروژه  نشستی در محل فرمانداری شهرستان سمیرم  و با حضور اکثر مدیران اداری تشکیل و اهداف پروژه توضیح داده شد و برای شناخت بهتر پروژه این بازدید توسط کارشناسان اثر گذار و مدیران مسئول از  شهرستان بهاباد استان یزد در نظر گرفته شد .
لازم به ذکر است تعداد 10 نفر از مدیران شهرستان سمیرم از جمله فرماندار ، به اتفاق 15 نفر از کارشناسان مرکز استان به مدت سه روز از شهرستان بهاباد در استان یزد  در این بازدید شرکت می نمایند.


امینی ، تبادل نظر با کارشناسان استان یزد ، شناخت  مشکلات و نقاط  قوت و ضعف پروژه و کسب تجربه  بیشتر  از استان هایی که از سال 1390 این کار را شروع کرده اند  را از دیگر اهداف این  بازدید  بر شمرد . وی اظهار امیدواری کرد در ماه های آینده با شروع عملی و امضاء سند راهبردی  پروژه منارید  بتوان  در راستای مدیریت  جامع  منابع  طبیعی و انسجام درون سازمانی و برون سازمانی گامی مهم  در جهت توسعه پایدار  منابع طبیعی  برداشته شود .

 
بازدید : 2230
15 آذر 1395 ساعت 08:16 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک