جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2209
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65345
عناوین مهم خبری :
توسعه منابع جنگلی شهرستان کاشان با همکاری سمن‌های زیست‌محیطی اجرای طرح جنگلانه منابع طبیعی کاشان با مشارکت فعالین زیست‌محیطی
روز گذشته کشت بادام کوهی در مساحت ۱۰ هکتار در مراتع روستای برزآباد چنار شهرستان کاشان با همکاری منابع طبیعی و سمن‌های مردمی انجام شد.
در راستای طرح جنگلانه و با هدف تولید و توسعه منابع جنگلی دشت کاشان، اداره منابع طبیعی کاشان به با مشارکت ۱۰۰ نفر از علاقه‌مندان به مسائل زیست‌محیطی به خصوص سمن‌های  همچون جمعیت کویر سبز کاشان به اتفاق هیئت کوهنوردی رستا به کشت بذرهای بادام کوهی که یک گونه گیاهی مقاوم به خشکی است اقدام کردند.
جنگل‌های طبیعی کاشان که عمدتاً از گونه بادام کوهی هستند در کنار گونه‌های همراه دیگر همچون پسته کوهی و انجیر کوهی مهم‌ترین وظیفه، حفاظت از خاک و تولید آب رادارند و با وجود بارندگی‌های اخیر و گودال‌های سنوات گذشته، بستر فعالیت پروژه واکاری در این فصل آسان‌تر انجام می‌شود.
لازم به ذکر است دو کانون اصلی بحران فرسایش بادی در منطقه شمال دشت کاشان و در وضعیت دالان ورودی بادهای با سرعت بالای ۳۶ کیلومتر بر ساعت می‌تواند بخش صنعت، مسکونی، شهری و کشاورزی بسیار مخاطره باشد و پایداری توسعه را در دشت کاشان به چالش بکشد.
بازدید : 1613
12 دی 1395 ساعت 11:24 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

درباره افراد مطمئن براساس گمان داوری نمودن، از عدالت نیست. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک