جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1156
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90183
عناوین مهم خبری :
بازدید کارشناسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگلها از طرح های بیابانزدایی
رئیس اداره منابع طبیعی آران و بیدگل گفت :  کارشناسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، مدیرکل دفتر بیابان سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور با هیئت همراه و رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان ابتدا از ماحصل فعالیت های سنوات گذشته همکاران اداره منابع طبیعی شهرستان آران و بیدگل که تولید 120 هزار هکتار  جنگل های دست کاشت تاغ در منطقه ، ثبات نوار ریگ بلند  ، ایجاد باغات کشاورزی و توسعه صنایع در شهرستان است بازدید نمودند.

مدیر کل دفتر بیابان سازمان جنگلها در این بازدید اظهار داشت : در صورت عدم مهار نوار ریگ بلند در شهرستان اران و بیدگل شاهد بروز خسارات جبران ناپذیر تا تهران خواهیم بود و این شهرستان نقش بسزایی در فعالیت های بیابانزدایی ایران داشته است.
در ادامه رئیس اداره بیابان اداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان اصفهان هدف از این بازدید را توانمند سازی جوامع محلی و روستایی همچنین مشارکت عموم مردم در حفظ و حراست از عرصه های منابع طبیعی بخصوص اراضی بیابانی و کویری بیان نمود.

در پایان از ایستگاه بیابانزدایی ابوزیداباد و تولید نهال شرکت تعاونی مرتعداران وحدت شهرستان بازدید و آقای رشید قاسمی رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی به تشریح فعالیت های شرکت و مشارکت دامداران و جوامع محلی در حفظ و احیاء عرصه های منابع طبیعی پرداخت.
استان اصفهان دارای 300 هزارهکتار جنگل های بیابانی است که ا ز این میزان 40 درصد در شهرستان آران و بیدگل واقع شده که به عنوان یکی از شهرستان های کویری استان اصفهان محسوب می شود .
 
بازدید : 1865
10 بهمن 1395 ساعت 11:09 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

الله خالق کل شیء و هو علی کل شی ء وکیل خداوند خالق هر چیزی است و هم او وکیل هر چیزی است که خلق نموده است (زمر -62 )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک