جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 477
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8658
عناوین مهم خبری :
بند خاکی همگین دهاقان یک بند تأخیری است
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان دربازدید از بند خاکی همگین با اعلام مطلب فوق گفت: هدف از احداث بند خاکی همگین تأخیرفاصله زمانی 20 روزه درجاری شدن روان آبهایی است که با خروج از منطقه ، باعث تخریب می شوند .

ابوطالب امینی خاطر نشان کرد ، این بند 6 هزار هکتار مساحت از 50 هزار هکتار حوزه آبخیز دهاقان را پوشش می دهد ، بنا براین با توجه به شیب  هیدرولیکی که به سمت دهاقان وپوده وجود دارد باعث تغذیه سفره های آبهای زیرزمینی می شودو ازسوی دیگر با توجه به اینکه این بند فقط 12 درصد از سطح حوزه را پوشش می دهد اثرات منفی برروی چشمه ها وقنوات وچاه ها ی منطقه ندارد.
امینی درادامه افزود: علیرغم کاهش اعتبارات این بند دراواخر سال 95 به اتمام رسیده وتا کنون 3 بار آبگیری شده و حجم مخزن آن 300 هزار متر مکعب می باشد.
وی اضافه کرد :درحالیکه روند خشکسالی وخشک شدن چاه ها از دو دهه اخیر شروع شده وطبق اظهارات مسئولین بیش از 200 حلقه چاه غیر مجاز ، تخلیه سفره های آبهای زیر زمینی این منطقه را تشدید کرده ، بنا براین عوامل دیگری ازجمله خشکسالی وبرداشت های بی رویه باعث کاهش سفره آبهای زیرزمینی شده است .


معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان درپایان اعلام کرد : درطراحی این بند 3 لوله 12 اینچی جهت تخلیه پیش بینی شده است که به اعتقاد ما این لوله ها همیشه باید باز باشد تا عمل تخلیه را انجام دهد وهدف به هیچ وجه ذخیره آب نیست.
بازدید : 3549
21 فروردین 1396 ساعت 11:16 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و برزگترین تهیدستی، کم خردی و نادانی است (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک