جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 262
  • بازدید دیروز : 3424
  • بازدید این ماه : 26563
عناوین مهم خبری :
کاهش بیکاری و افزایش تولید نتیجه اجرای پروژه‌ بیابان‌زدایی
فرماندار آران و بیدگل با اشاره به نتایج اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی در این شهرستان اظهار کرد: افزایش جمعیت، کاهش نرخ بیکاری، افزایش واحدهای تولیدی و حضور چشمگیر گردشگران دستاوردهای اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی است.
به گزارش ایسنا، ابوالفضل معینی نژاد فرماندار آران و بیدگل در بازدید از پروژه‌های بیابان‌زدایی این شهرستان اظهار کرد: شهرستان آران و بیگدل ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴ شهر و ۱۱ روستا دارد و در ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان و ۲۲۰ کیلومتری جنوب تهران واقع است.

وی افزود: آران و بیگدل ۶۰۰ هزار هکتار عرصه بیابانی و کویری دارد که ۱۰۶ هزار هکتار کانون فرسایش بادی و ۱۱۰ هزار هکتار نوار ریگ بلند دارد.
فرماندار آران و بیگدل با اشاره به اینکه کاهش بارش و خشکسالی شرایط اقلیمی این شهرستان را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: علی‌رغم این شرایط سخت و اقلیم شکننده به همت سازمان جنگل‌ها در چهاردهه گذشته با اجرای انواع پروژه‌های مقابله با گرد و غبار مثل بذرپاشی، نهال‌کاری و احداث بادشکن در زمینه تثبیت عرصه‌های بیابانی اقدام کرده‌ایم.
معینی‌نژاد افزود: ماحصل زحمات و تلاش‌ها وجود ۱۲۰ هزار هکتار تاغزار است که در برابر انواع بادها و طوفان‌ها منطقه را حفظ می‌کند.
وی با بیان اینکه اقدامات اجرایی در زمینه بیابان‌زدایی در آران و بیدگل در چند شاخص قابل مشاهده است، گفت: با اینکه در برخی نقاط کشور شاهد کوچ اجباری مردم از مناطق شهری و روستایی بر اثر وقوع طوفان‌های گرد و غبار هستیم ولی جمعیت آران و بیدگل افزایش یافته است.
فرماندار آران و بیدگل با اشاره به اینکه کاهش نرخ بیکاری در آران و بیدگل یکی از نتایج اجرای پروژه‌های بیابان‌زدایی است،اظهارکرد: نرخ بیکاری در این شهرستان ۴ درصد است و پایین‌ترین نرخ بیکاری در استان اصفهان و کل کشور را داریم همچنین بیش از ۱۰ درصد واحدهای تولیدی اصفهان در این شهرستان مستقر هستند که نشانه اطمینان به سرمایه‌گذاری در آران و بیدگل است.
معینی‌نژاد در ادامه اظهار کرد: حضور گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان یکی از نتایج اجرای پروژه‌های مقابله با بیابان‌زایی است.
فرماندار آران و بیدگل تاکید کرد: ما آمادگی داریم که تجربیات چهار۴ دهه گذشته را که توسط مدیران و کارشناسان منابع طبیعی کسب شده به سایر کشورها و مناطق در قالب تبادل تجربیات ارائه دهیم.
به گزارش ایسنا، کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار روز گذشته با حضور ۴۳ کشور آغاز شد. امروز۱۳ تیرماه - مصادف با روز دوم اجلاس مقابله با گرد و غبار- تعدادی از نمایندگان و کارشناسان کشورها از طرح‌های مقابله با بیابان‌زدایی شهرستان آران و بیدگل بازدید کردند. این بازدید به منظور آشنایی با اقدامات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مهار کانون‌های گرد و  غبار انجام شد.
 
بازدید : 1858
18 تیر 1396 ساعت 03:30 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آن كه جان را با طمع ورزى بپوشاند خود را پست كرده ، و آن كه راز سختى هاى خود را آشكار سازد خود را خوار كرده، و آن كه زبان را بر خود حاكم كند خود را بى ارزش كرده است. (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک