جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1667
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90694
عناوین مهم خبری :
سالیانه 150 میلیون هکتار از سطح جنگل های جهان کاسته می شود
رئیس  سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور  ضمن بیان مطلب فوق در شهرستان سمیرم استان اصفهان گفت : عملکرد سوء ما موجب وضعیت اقلیمی نامناسب شده است . گرم شدن کره زمین و بیابان زایی کل جهان را تهدید می کند لذا چاره نداریم جز این که  به طبیعت برگردیم و با آن سازگار ی کنیم .
مهندس خداکرم جلالی افزود : اگر رفتار ما با طبیعت مثل گذشته باشد قطعا سیلی محکمی خواهیم خورد اما طرح هایی وجود دارد  که می توانیم وضعیت موجود را به وضعیت مطلوب تغییر دهیم . وی به هم سویی رئیس جمهور امریکا  در تخریب محیط زیست اشاره و تصریح کرد : غلظت گاز کربنیک از 270 واحد در متر مکعب به 400 واحد  رسیده است لذا باید یک عزم جهانی صورت گیرد تا این وضعیت بحرانی کنترل شود . رئیس سازمان جنگل ها  مراتع و آبخیزداری کشور کمیسیون رفع تداخلات را محملی مناسب برای رسیدگی اعتراضات مردم در امور اراضی دانست و اظهار داشت : معترضین می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان خود مراجعه نمایند و ما با بررسی مستندات قانونی حد اکثر تلاش خود را برای رفع این اختلاف به کار خواهیم گرفت .


مهندس جلالی مدیریت جامع حوزه های آبخیز را مدلی کارآمد و حیاتی برشمرد و گفت : در این مدل اقدامات اساسی و زیر بنایی در حال اجراست و استان اصفهان در این مورد موفق بود است . وی اضافه کرد مجموعه گیاهان دارویی در کشور مورد خوراک دام قرار می گیرد در حالیکه این گیاهان  ارزشمندند و با استفاده از متخصصین دانشگاه  می توان هم سر سبزی را حفظ کرد و آن را اقتصادی نمود .
 جلالی کمبود نیروی انسانی را از چالش های سازمان جنگل ها اعلام  و اظهار امیدواری کرد در شش ماهه دوم سالجاری جذب نیرو صورت گیرد . 
بازدید : 1778
11 مرداد 1396 ساعت 11:15 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک