جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 517
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8698
عناوین مهم خبری :
جامع نگری و اجرای منسجم برنامه های آبخیزداری در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور
معاون آبخیزداری، امور مراتع و بیابان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان نطنز استان اصفهان با اعلام این مطلب گفت: در اجرای برنامه های آبخیزداری در سال 97 سعی بر این است که با جامع نگری همراه با اجرای عملیات مکانیکی و سازه ای مباحث مربوط به آموزش، ترویج و توانمند کردن مردم ساکن در حوزه های آبخیز و موارد مربوط به حقوق مردم نیز لحاظ شود.

ناصر حیدری پوری افزود: یکی از اقدامات مبارکی که در این جامع نگری پیش بینی شده است کاداستر و تثبیت مالکیت دولت و مردم است که در این زمینه استان اصفهان پیشتاز بوده و تعهدات ابلاغی را به خوبی انجام داده است.
معاون سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور اعلام کرد با اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری بخشی از تنش آبی موجود در کشور برطرف خواهد شد و با اجرای عملیات یاد شده بخش مهمی از مشکلات جمعیت زیستی که در اثر فرسایش و از دست دادن خاک حاصلخیز که از طرق مختلف طعمه سیل و یا فرسایش بادی می شود، برطرف خواهد شد.

حیدری پوری خاطر نشان کرد حل مسایل اقتصادی و اجتماعی جمعیت انسانی در حوزه های آبخیز در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور قرار دارد و قطعا به مولفه مردم توجه ویژه ای خواهد شد.
وی به اجرای برنامه منسجم و طولانی مدت در راستای استفاده حداکثری از بارش ها در حوزه های آبخیز اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های موجود برای رفع مشکلات کم آبی و برون رفت از شرایط خشکسالی در سطح کشور استفاده نماییم و امیدواریم اعتبارات تخصیص یافته از سوی صندوق توسعه ملی در سطح کشور پایدار باشد.

لازم به ذکر است که در سال 97 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 20 پروژه مختلف در 18 شهرستان استان اصفهان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال در حال اجراست.

بازدید : 1773
9 آبان 1397 ساعت 02:49 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

حسن خلق مایه افزایش روزی است . امام جعفر صادق (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک