جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2253
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65389
عناوین مهم خبری :
انجام پروژه های آبخیزداری به مطالبه عموم مردم تبدیل شده است
معاون وزیر و رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از عرصه های جنگل های دست کاشت در شرق اصفهان ( سجزی) با بیان این مطلب افزود  : در هر شرایطی فعالیت های آبخیزداری اثر گذار است . مهمترین  اثر  اجرای پروژه های آبخیزداری  ایجاد نشاط و امید در بین مردم است .

خلیل آقایی گفت : امروزه کارهای آبخیزداری به مطالبه عموم مردم تبدیل شده است و مردم از فعالیت های آبخیزداری حمایت می کنند  و عنایت خاص مقام معظم رهبری در تخصیص 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای فعالیت های آبخیزداری در سطح کشور نشات گرفته  از همین مطالبه عمومی مردم و در پاسخ به خواسته اصلی مردم بوده است .
آقایی اضافه کرد : طبق برنامه پنجساله  ششم توسعه بنابراین است  10 میلیون هکتار کار آبخیزداری در سطح کشور انجام شود و بنابر این در هر سال باید دو میلیون هکتار  کار انجام دهیم و برای انجام این کار به دو هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم .
رئیس سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری اعلام کرد : در قالب مدیریت یکپارچه  طرح های آبخیزداری مجموعه کارهای مکانیکی ، بیومکانیکی و بیولوژیکی تواما انجام می شود .

وی به استفاده از جوامع محلی و تشکل ها  اشاره کرد و گفت : میتوانیم بر اساس قانون از ظرفیت های جوامع محلی و بومی در اجرای پروژه های آبخیزداری در قالب تشکل ها و تعاونی ها کمک بگیریم و باید برای انجام این موضوع ظرفیت سازی کنیم و قطعا با بکار گیری این تشکل ها ، انجام پروژه ها سرعت بیشتری خواهد گرفت و هزینه ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد .   

بازدید : 1405
14 آذر 1397 ساعت 07:25 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

علم و دانش بهتر از مال و دارایى است علم ترا نگهدارى کند در حالی که مال را تو باید نگهداریش کنى. امیر المومنین علی علیه السلام

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک