جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1632
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1632
عناوین مهم خبری :
تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استانهای اصفهان و چهارمحال و بختیاری  ضروری است
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این مطلب در نشست خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ( ایرنا) بر تشکیل کارگروه مشترک سازمان آب ، صنف کشاورزان و ادارات کل منابع  طبیعی و آبخیزداری  استان های اصفهان  و چهار محال و بختیاری  و بازدید و بررسی وضعیت بندهای آبخیزداری اجرا شده تاکید کرد .


محمد حسین شاملی ادامه داد : ما باید بررسی کنیم که هر یک از پروژه های آبخیزداری چه حجمی از آب را در خود نگهداری می کند و آیا لوله تخلیه  برای پروژه  تعبیه شده است یا خیر ؟
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  افزود : در تمامی پروژه ها در اصفهان  لوله تخلیه وجود دارد و هدف از ایجاد پروژه آبخیزداری صرفا رسوب گیری است .
شاملی ، در مورد خشک شدن زاینده رود  گفت :  باید همه عوامل را با هم بررسی کرد . کشت های بالا دست ، انتقال آب های بالا دست  و برداشت های غیر  مجاز را باید بررسی کرد .
 وی با اظهارنگرانی از نابودی پوشش گیاهی بالا دست رودخانه زاینده رود  اضافه نمود ، فشار دام بر پوشش گیاهی  بالا دست بسیار زیاد است .
شاملی گفت : اعتقاد  داریم مدیریت جامع  در هر دو استان  باید به صورت متمرکز انجام شود  و در این صورت  همه مسایل بالا دست و پایین دست  رصد می شود .
وی گفت : هر  چقدر کشت های اطراف رودخانه کاهش یابد و رها شود ، کانون های  جدید  بحران برای اصفهان بوجود  می آید ، لذا با باز  شدن رود خانه زاینده رود  بیشتر از آنکه به کشاورزان کمک شود  به شهر اصفهان کمک شده است .

بازدید : 1547
15 بهمن 1397 ساعت 01:17 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

برترین مردم سودمندترین آنها است به مردم (امیرالمومنین علی علیه السلام)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک