جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1506
  • بازدید دیروز : 4876
  • بازدید این ماه : 90533
عناوین مهم خبری :
بند های آبخیزداری جریان سیلاب  در استان اصفهان را کنترل کرد
رئیس اداره مهندسی و مطالعات آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان  یکی از پروژه های مهم آبخیزداری را اجرای بند در مسیر رودخانه ها اعلام  کرد و گفت : کنترل سیلاب ، رسوب گیری ، حفظ بستر رودخانه  و تغذیه چاه ها و قنوات از تاثیرات احداث بند های آبخیزداری می باشد .
حمید لیاقتی در حاشیه بازدید خبرنگاران  از نحوه  آبگیری طرح های آبخیزداری شهرستان مبارکه و شهرضا و بررسی تاثیر اجرای پروژه های آبخیزداری در جلوگیری از خسارت سیلاب ها و کنترل روان آب ها ، به احداث بند نهجیر در شهرستان مبارکه در سال 81 اشاره کرد و افزود : در سال های گذشته وقتی بارندگی شدید اتفاق می افتاد به دلیل  جریان رسوبات  و گل و لای در مسیر رودخانه ، حتی  کیفیت آب شرب اصفهان تحت تاثیر قرار می گرفت ، اما احداث این بندها در مسیر رودخانه خاصیت رسوب گیری  دارد و الان آب گل آلود بسیار کمتر از قبل در مسیر رودخانه جریان می یابد .
وی  با اعلام  این که در اوج بارش های فروردین پیک  سیلاب 65 متر مکعب در ثانیه  بود گفت : این در حالی است که  احداث بند های آبخیزداری تاثیر زیادی در جلوگیری از سیلاب  در این استان داشته است .
 در بازدید از پروژه پخش سیلاب باغ سرخ در شهرستان شهرضا ، لیاقتی در خصوص این پروژه  که یکی از پروژه های  آبگیری شده شهرضا می باشدگفت : این پروژه با 300 هکتار  مساحت در سال 72 به عنوان پخش سیلاب در خروجی رودخانه زر چشمه  شهرضا  احداث شد و با مهار آب و کنترل سیلاب ، آب  به سمت  تالاب گاو خونی جریان دارد .
لیاقتی ادامه  داد :  حدود 10/5 میلیون هکتار کار اجرایی و 2/5 میلیون هکتار کار مطالعاتی در زمینه احداث بند های  خاکی پخش و کنترل  سیلاب توسط این اداره  کل انجام شده است .
گفتنی است تمامی عملیات مکانیکی برای این است که در آینده  پوشش گیاهی  عرصه ها  حفظ شود .

بازدید : 1834
29 فروردین 1398 ساعت 02:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

به درستیکه حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است .

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک