جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 269
  • بازدید دیروز : 6157
  • بازدید این ماه : 8450
عناوین مهم خبری :
کنترل 52 میلیون مترمکعب سیلاب و روان آب در سمیرم

عزت‌الله مرادی  اظهار داشت: 7 بند آبخیزداری در سمیرم وجود دارد که طبق محاسبات انجام‌شده بالغ‌بر 13 میلیون مترمکعب آب توسط این بندها در بارندگی‌های اخیر آبگیری و ذخیره‌شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم بیان کرد: آب ذخیره‌شده در بندهای خاکی از روان آب‌ها و سیلاب‌هایی است که از دره‌های بالادست این بندها جاری‌شده که پس از آبگیری جهت جلوگیری از خسارت دریچه‌های خروجی به مقدار آبی که وارد بندها می‌شود بازشده است.

وی افزود: با احداث این بندها در بارندگی‌های اخیر 52 میلیون مترمکعب سیلاب و روان آب کنترل و از خسارت‌های زیادی جلوگیری شد که با توجه به شیب زیاد و کوهستانی بودن شهرستان اجرای طرح‌های آبخیزداری در نقاط مختلف سمیرم نیاز است.

مرادی تصریح کرد: با توجه به اینکه تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و جلوگیری از تخریب و فرسایش در دره‌ها و شیب‌های تند از اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری و بندهای خاکی است سال گذشته در زمینه اجرای طرح‌های آبخیزداری در نقاط مختلف سمیرم بیست میلیارد ریال اعتبار هزینه شد که برای اجرای کامل طرح‌های مطالعه شده نیاز به 600 میلیارد ریال اعتبار است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم گفت: مطالعات 13 حوزه آبخیزداری در شهرستان انجام‌شده و 40 نقطه مستعد اجرای طرح‌های آبخیزداری هم در سمیرم شناسایی‌شده که اجرایی شدن این طرح‌ها نیاز به اعتبار داردکه تمهیدات لازم برای تأمین بخشی از آن از محل صندوق توسعه ملی در سال 98 اندیشیده شده است.

بازدید : 2003
14 اردیبهشت 1398 ساعت 04:50 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

به یاد داشته باش که امروز ، طلوع دیگری ندارد . ( دانته)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک