جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1764
  • بازدید دیروز : 4138
  • بازدید این ماه : 1764
عناوین مهم خبری :
تهديد جدي تاغزارهاي شهرستان آران و بيدگل با هجوم شديد ملخ هاي كوهاندار تاغ مسئول حفاظت  اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل  با اعلام این خبر گفت :كانون هاي طغيان ملخ هاي كوهاندار تاغ توسط گروه پيش آگاهي و مبارزه با آفات شهرستان شناسايي شدند . اين كانون ها كه وسعت 1000 هكتار از تاغزارهاي منطقه نصرآباد  را شامل مي شوند روز به روز در حال پيشروي و گسترش در ساير مناطق مي باشند . اين ملخ ها كه وارد سن 3 شده اند با شدت بيشتري از درختان تاغ تغذيه و سبب خشكي و نابودي تاغزارها و نهايتا سبب ورود ماسه هاي بادي و شن هاي روان به مناطق مسكوني مي شوند .

زهرا شبستری در ادامه  گفت : به منظور جلوگيري از بروز مشكلات فوق الذكر اقداماتي در زمينه مبارزه با اين نوع آفت توسط اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان آران و بيدگل صورت گرفته است و پيش بيني مي شود كه با وسعت زياد اين كانونها اعتباري بالغ بر 350000000 ريال مورد نياز باشد .

شهرستان آران و بيدگل از شهرستان هاي استان اصفهان است كه با دارا بودن 120 هزار هكتار جنگل هاي دست كاشت تاغ 40% از تاغزارهاي استان اصفهان را در خود جاي داده است . حفظ و نگهداري اين جنگل ها در شهرستان به دليل كويري بودن منطقه از اهميت بسيار ويژه اي برخوردار است .  
بازدید : 2165
31 اردیبهشت 1393 ساعت 11:56 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

دنیا منزل گذران و آخرت منزل جاودان است . امام علی (ع)

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک