جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2340
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65476
عناوین مهم خبری :
پنج طرح آبخیزداری در شهرستان کاشان اجرا می شود
کاشان (پانا) - رییس اداره منابع طبیعی کاشان از اجرای پنج طرح آبخیزداری در زمینهای ملی دو بخش کوهستانی قمصر و برزک این شهرستان خبر داد.
محمد مهدی شریفی در گفت و گو با پانا اظهار کرد: روستای آزران و منطقه آرمزگان، روستای قهرود، شهر قمصر و منطقه مازگان محل اجرای پروژه های پنجگانه آبخیزداری شهرستان کاشان در سال جاری است.

وی با اشاره به اهمیت طرح های آبخیزداری و نگرش سیستمی برای مدیریت جامع منابع آب در کشور افزود: برای اجرای این پنج طرح آبخیزداری در شهرستان کاشان، اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط خشکسالی کشور، با اجرای این طرحها در پنج حوزه آبخیز کاشان سطح قابل توجهی از زمینهای این شهرستان تحت کنترل فرسایش آبی و سیل و تغذیه منابع آبی قرار خواهد گرفت.
رییس اداره منابع طبیعی کاشان افزود: معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان،در دو بخش مطالعات حوزه و اجرای عملیات مکانیکی و سازهای فعالیت می کند که شهرستان کاشان جزء سه شهرستان با بالاترین حجم اعتبارات آبخیزداری در استان اصفهان است.
شریفی گفت: با توجه به سرعت تخریب منابع آب و خاک، کاهش سطح جنگلها و مرتعها، آلودگی محیط زیست، از بین رفتن پوشش گیاهی ناشی از افزایش جمعیت، خسارتهای جبران ناپذیری بر اکوسیستم وارد کرده است که طرح های آبخیزداری و نگرش سیستمی برای مدیریت جامع منابع آب، یک ضرورت است.
بازدید : 1193
24 دی 1398 ساعت 09:41 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

گذشته را رها کنید و به آنچه پیش رو دارید اطمینان کنید . حتی اگر دقیقا ندانید چه در پیش دارید . (اسپنسر جانسون )

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک