جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 2310
  • بازدید دیروز : 2010
  • بازدید این ماه : 65446
عناوین مهم خبری :
مکانیزه شدن تمدید پروانه های مرتعداری توسط نرم افزار« پنجره واحد»

مسئول  رقومی سازی طرح های مرتعداری اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: با توجه به نیاز سازمان جنگلها ، مراتع وآبخیزداری کشور بخش تمدید پروانه های مرتعداری به نرم افزار "پنجره واحد" اضافه گردید ، که به دلیل تحت وب بودن این ا مکان را به مرتعداران می دهد که بتوانند حتی در منزل خود در خواست تمدید پروانه مرتعداری را ارسال کنند وبا توجه به سطح دسترسی کارشناسان در شهرستانها ومرکز استان از طریق همین نرم افزار به درخواست مورد نظر رسیدگی می شود.

محمد رضا رضوانی اضافه کرد: با عنایت به بارگزاری اطلاعات مرتعداران دراین سامانه بعد از بررسی تعداد واحد دامی ومحدوده مرتعی اقدام به تمدید پروانه می شود ویک برگ به عنوان تمدید سالانه از مرتع مورد نظر به متقاضی داده خواهد شد .
وی خاطر نشان کرد : بدلیل اینکه این نرم افزار امکان گزارش گیری بصورت روزانه ، ماهیانه وسالانه را دارد این امکان را به کارشناسان می دهد تا ازورود دام غیر مجازمطلع شده ومدیریت بهتری را بر مراتع داشته باشند.
رضوانی افزود : با استفاده از نرم فزار" پنجره واحد" تاکنون مبالغ مورد تعهد سالیانه که بایستی از طریق اخذ عوارض پروانه چرای دام صورت گیرد بصورت دقیق مشخص وقابل مشاهده است واز سوی دیگر میزان بدهی افراد بدلیل تمدید نکردن پروانه در هر فصل نیز قابل تشخیص است.
لازم بذکر است : با توجه به ورود اطلاعات سامان های عرفی در نرم افزار" پنجره واحد" امکان اضافه سازی وتوسعه این نرم افزار در سایر بخش های واحد مرتع از جمله : اطلاعات طرح های  مرتعداری وطرح های بهره برداری درآینده نیز وجود دارد که به شفافیت میزان واگذاریهای انجام شده برروی مراتع وطرح های انجام پذیرفته منجر خواهد شد.
 

 
بازدید : 1281
29 دی 1398 ساعت 09:47 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

شبکه های اجتماعی
آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک