سخن روز

نه به چیزی که از دست میدهید نا خشنود شوید و نه به چیزی که به دست می اورید خوشحال و شادمان . چرا که هر دو ناپایدار است و فانی

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است
آخرین بروزرسانی

کشف . ضبط چوب قاچاق

به گزارش روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار طی عملیات گشت و مراقبت در جنگلهای دست کاشت تاغ منطقه رحمت آباد عوامل یگان حفاظت شهرستان در ساعت 2 بامداد موفق به کشف و ضبط بیش از 300 کیلو گرم چوب تاغ بریده شده گردیدند.
 

 
فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برخوار با بیان این مطلب افزود: سودجویان در ساعاتی پس از نیمه شب اقدام به قطع تعداد 53 اصله درخت تاغ نمودند که پس از مشاهده ماموران از محل گریختند.
 

 
رسول عسگری افزود : متخلفان پس از قطع و دسته بندی چوب ها به وسیله اره دستی و تبر با یک دستگاه خودروی سواری فاقد صندلی عقب اقدام به حمل آن ها می نمودند که با دستور دادستان شهرستان خودروی مذکور جهت سیر مراحل قضایی توقیف گردید.

 

 
گفتنی است شهرستان برخوار با مساحتی بالغ بر 218 هزار هکتار دارای 4 هزار هکتار جنگل دست کاشت می باشد که نقش بسزایی در مهار ریزگردها و تعدیل آب و هوای منطقه دارد. لذا حفظ و صیانت از این عرصه ها به  طور مستمر در دستور کار عوامل یگان حفاظت شهرستان قرار دارد.
 
بازدید : 345 23 شهريور 1396 ساعت 09:28 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1638
  • بازدید دیروز : 1285
  • بازدید این ماه : 21963