سخن روز

و اراده کرده ایم بر کسانی که در روی زمین به ضعف کشانیده شده اند منت گذارده و آنان را پیشوایان و وارثان زمین قرار دهیم . قرآن کریم

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است
آخرین بروزرسانی

دیدار وگفتگو با ائمه جمعه غرب استان اصفهان

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان دردیدار با ائمه  جمعه غرب استان اصفهان گفت : اکنون جهان با سه چالش زیست محیطی ، تغییر اقلیم ، کمبود آب شیرین وبیابان زایی مواجه است . اکثر شهرستانهای استان اصفهان نیز به این چالش ها مبتلا هستند وتنها 4 شهرستان غرب استان که از بارندگی مناسب برخوردارند کمتر درمعرض خشکسالی قرار دارند .
وی افزود: آب وخاک وپوشش گیاهی جزو بهترین مناطق استان است وحفاظت ازاین منابع باید دراولویت کارقرار گیرد.

محمد حسین شاملی ، قانون رفع تداخلات را فرصتی مناسب برای حل مشکلات مربوط به اراضی مردم دانست واظهارداشت: فرصتی معادل 2 ماه را مشخص می کنیم تا معترضین اعتراض خود را به جهاد کشاورزی یا اداره منابع طبیعی شهرستان های غرب استان  ارائه نمایند وما به طور فوق العاده به  آنها رسیدگی خواهیم کرد .
مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد : مدرک ما برای جلو گیری ازتضیع حقوق مردم ، سوابق اصلاحات ارضی و سابقه کشت درسال 1341 است . لذا با درنظر گرفتن کلیه مستندات من جمله تصاویر هوایی سعی خواهیم نمود مشکلات مردم مرتفع گردد.

گفتنی است  ، طرح کشت گیاهان دارویی درعرصه های مرتعی شهرستان غرب استان  ، موضوعی راه گشا برای ایجاد اشتغال زایی است . دراین طرح 20% سهم دولت و80% سهم مردم است که از صندوق توسعه ملی می توانند تسهیلات با نرخ 4% دریافت نمایند.
لازم بذکر است دراین طرح مجموعاً 35 هزار هکتار ازعرصه های مرتعی شهرستانهای فریدن ، فریدونشهر ، چادگان وبوئین ومیاندشت به کشت گیاهان بادام ، موسیر ، باریجه وآویشن اختصاص خواهد یافت.
بازدید : 356 17 مهر 1396 ساعت 10:16 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1664
  • بازدید دیروز : 1285
  • بازدید این ماه : 21989