سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

آرشیو خبر
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

بازدید معاون استاندار اصفهان از پروژه های بیابان زدایی

همزمان با 27 خرداد  روز جهانی مقابله با بیابانزایی ، معاون عمرانی استاندار و مدیر کل راه و شهر سازی و تنی چند از مدیران استان از پروژه های مقابله با بیابانزایی شرق اصفهان بازدید کردند .
در این برنامه منطقه 835 هکتاری جهت احداث بندر  خشک و منطقه ویژه اقتصادی که بالغ بر 2 هزار هکتار است از نزدیک  بازدید و موارد فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

معاون عمرانی استانداری با تاکید بر تغییر کاربری کوره های آجر پزی و معادن گچ در شرق اصفهان  افزود ، اولویت واگذاری اراضی در شرق اصفهان و مناطق فعلی این کوره ها و معادن برای تثبیت بیولوژیک در این مناطق است .
دکتر شجاعی تاکید کرد به لحاظ اهمیت پروژه های مقابله با بیابان زایی در شرق  اصفهان ، مقدار 200 لیتر در ثانیه  پساب فاضلاب اصفهان به این امر اختصاص خواهد یافت .
 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری  استان اصفهان در این برنامه بازدید  گفت : عملیات بیابان زدایی بسیار سخت و طاقت فرسا است  و از 50 سال  گذشته در شرق اصفهان 300 هزار هکتار جنگل  دست کاشت تاغ ایجاد شده است .
 محمد حسین شاملی یکی از پتانسیل های جنگل های دستکاشت شرق اصفهان را پس از مرحله کاشت به دلیل شرایط ویژه  این منطقه و نزدیکی به شهر اصفهان ، ایجاد  یک پارک بیابانی با جاذبه های گردشگری و توریستی عنوان کرد .
گفتنی است هر هکتار جنگل ایجاد شده  میتواند هفت تن کربن را از هوا جذب نموده و تثبیت نماید و همچنین قابلیت تثبیت هفت تن گرد و غبار  هوا را نیز دارا می باشد .

بازدید : 325 27 خرداد 1397 ساعت 08:03 ب.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 30
  • بازدید دیروز : 1388
  • بازدید این ماه : 30283