سخن روز

نه طوطي باش كه گفته ديگران را تكرار كني و نه بلبل باش كه گفته خود را هدر دهی

لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک 
هنر در طبیعت نهفته است و متعلق است به کسی که آن را از طبیعت استخراج کند (تولستوی)                           در تعلیمات دینی ما  و در سنت انبیاء و اولیاء درختکاری ، آبیاری و به طور کلی آباد سازی زمین و مزرعه و مرتع و پرورش دام و طیور عبادت محسوب می شود (مقام معظم رهبری )                                 همه جواب ها در طبیعت نهفته است (بل)                               بکاشتند و بخوردیم ، کاشتیم و خوردند      چو بنگری همه برزگران یکدیگریم  (مرزبان نامه)                                             درختان خشک در مسیر تند باد ها شکسته خواهند شد ، پس در مسیر زندگی انعطاف پذیر باشید .                                        اگر چه در کنار جنگل زندگی می کنی  ولی قدر درخت و چوب را بدان   ( ضرب المثل چینی )                                               برگ درختان سبز در نظر هوشیار      هر ورقش دفتری است معرفت کردگار                                        طبیعت بزرگترین دانشگاه و پر رمز و راز ترین کلاس برای بشریت است

'گرد همایی ائمه جمعه و جماعات و روحانیون شهرستان فریدیدونشهر

گردهمائی ائمه جماعات شهرستان فریدونشهر
بالاترین سرمایه شهرستان فریدونشهر منابع طبیعی آن است .
حجت الاسلام والمسلمین سیاوشی (زید عزه) در جمع روحانیون شهرستان فریدونشهر ضمن بیان مطلب فوق بیان داشتند کم توجهی مسئولین استان به منابع طبیعی این شهرستان  و اجرای طرحهائی که آسیبهائی به طبیعت وارد می کند باعث شده است که منابع طبیعی شهرستان مورد ستم واقع شود .

 

امام جمعه فریدونشهر در بخش پایانی صحبتهای خود مشکلات شهرستان از جمله عدم سرمایه گذاری در این شهرستان ، بیکاری و فقر ، به موقع استفاده نکردن از ظرفیتهای شهرستان و ... را بیان و در پایان هم پیشنهاداتی را به مسئولین ارائه نمودند که ازآن جمله مشارکت مردم و واگذار کردن مراتع به مردم برای استفاده و حفاظت بهتر ، استفاده از باورهای دینی مردم ، کنترل و نظارت بهتر بر پروانه های چرا را بیان داشت .
حجت الاسلام احمدی (زید عزه) نیز با اشاره به شعار امسال هفته منابع طبیعی با عنوان منابع طبیعی با مردم برای مردم خواستار حمایت و یاری روحانیون در حفظ و حراست و توسعه منابع طبیعی توسط مردم با هدایت و ارشاد روحانیون شدند .
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه با بیان این نکته که از جمله بازوان پر توان حضرت امام در پیروزی انقلاب ، روحانیون بودند و اکنون نیز مورد احترام مردم و الگو هستند خواستار توجه بیشتر روحانیون به طبیعت شد .
ایشان در پایان اشاره نمودند ما اگر همه چیز را بتوانیم وارد کشور کنیم اکسیژن را نمی توانیم وارد کنیم و اکسیژن یکی از هزاران فاید درختان و گیاهان است .
مهندس نور محمدیان کارشناس اداره مرتع نیز با بیان چند روایت در مورد اهمیت طبیعت از دیدگاه دین مقدس اسلام و به بیان اثرات و فواید گیاهان و درختان پرداختند .
مهندس نور محمدیان نیز اشاره ائی به مشکل خشکسالی و مسائل مربوط به تأمین منابع آب استان نمودند و بیان داشتند که در سال جدید مشکل آب شرب به مشکلات مردم استان اضافه می شود ؛ ایشان در پایان نیز اثرات گیاهان و درختان بر روح و روان انسانها و تولید اکسیژن را از جمله فواید ارزشمند گیاهان و درختان دانستند .
در پایان جلسه مهندس زمانی رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان فریدونشهر نیز گزارشی از وضعیت مراتع و جنگلهای شهرستان بیان نمودند و خواستار استفاده از ظرفیت معنوی مردم در جهت محقق کردن فرمایش رهبر معظم انقلاب شدند .
 بخش پایانی جلسه پرسشهای حاضران و پاسخهای مسئولین بود ، در پایان جلسه چند پیشنهاد از طرف حاضران مطرح شد از جمله اینکه روحانیون شهرستان خواستار ایجاد کارگاه آموزشی منابع طبیعی ویژه روحانیون و همچنین اعزام روحانیون به مناطق پشتکوه شدند و همچنین ارسال بسته های آموزشی از در خواستهای دیگر  روحانیون شهرستان فریدونشهر بود .


 
بازدید : 1226 26 اسفند 1392 ساعت 11:33 ق.ظ
 
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
جستجو در سایت
آخرین ویدئوها