جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 845
  • بازدید دیروز : 2518
  • بازدید این ماه : 71235
همت بلند روستاییان هومه فریدونشهر در رونق کشت کرفس کوهی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان فریدونشهر، هدف از اجرای این طرح را غنی سازی رویشگاه‌های طبیعی دانست و گفت: مهمترین عامل حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی به خصوص رویشگاه‌های گونه‌ی کمیاب کلوس، مشارکت جوامع محلی و بهره برداران است و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان امسال با جلب مشارکت مردم و در اختیار گذاشتن بذر کلوس اقدام به توسعه رویشگاه‌های کلوس کرده است.
امین حافظی افزود: با مشارکت خودجوش جوامع محلی کشت کرفس کوهی در مساحت ۱۰۰ هکتار از مراتع روستا‌های هومه، میدانک اول، خوش بهار و مصیر در دست اجراست.
وی گفت: در مجموع اداره منابع طبیعی فریدونشهر برای اجرای این طرح که عمده آن در روستای هومه اجرا شده در مجموع ۲۰۰ میلیون ریال بذر خریداری و بین روستاییان توزیع همچنین نصب تابلوی قرق رویشگاه هزینه کرده است.
رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان فریدونشهر افزود: بهره برداری از گونه گیاهی کرفس از سال ششم است و تا ریشه گیاه در خاک مستقر شود و به رشد ایده آل برسد و
امین حافظی گفت: در سالجاری ۲۰۰ هکتار کشت کرفس کوهی با نام محلی کلوس در حوزه آب آخیز طرزه و مصیر اجرا شد و منابع طبیعی برای اجرای آن یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال هزینه کرده است.

بازدید : 373
18 آبان 1399 ساعت 10:29 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

کسی که به عمل گروهی راضی باشد ، مانند کسی است که در انجام آن کار با آن ها همراه بوده است .

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک