جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 788
  • بازدید دیروز : 2518
  • بازدید این ماه : 71178
۳۱ طرح منابع طبیعی اصفهان به بهره برداری رسید

عباس قاسمی رامشه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این پروژه‌ها شامل ۶ طرح آبخیزداری بندهای سنگی ملاتی و پخش سیلاب است که در شهرستان‌های سمیرم، لنجان، خوانسار، خوروبیابانک، اردستان و گلپایگان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: همچنین ۲۵ طرح نهال کاری، مراقبت و آبیاری در اراضی بیابانی، توسعه و غنی سازی جنگل، بذرکاری و کپه کاری برای جلوگیری از بیابان‌زایی، فرسایش خاک و تثبیت و پایدارسازی کانون‌های ریزگرد در مساحت ۱۲ هکتار در شهرستان‌های اصفهان، کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نائین، خوروبیابانک، فریدونشهر، شاهین‌شهر، دهاقان، شهرضا و سمیرم اجرا شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد: برای این طرح‌ها که تعدادی از آن‌ها از یک سال و نیم پیش در دست اجرا بوده است بالغ بر ۴۲ میلیارد تومان از محل منابع مختلف هزینه شده است.

تاکنون ۳.۵ میلیون هکتار از اراضی و حوضه‌های آبخیز استان مورد مطالعات توجیهی قرار گرفته و مطالعات تفصیلی حدود دو میلیون هکتار در پنج حوضه در حال اجرا است.

کنترل فرسایش خاک، کاهش خطرات ناشی از سیلاب‌، توسعه و تقویت پوشش گیاهی در شیب‌های ناپایدار برای کنترل هرز آب‌ها و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی از جمله اهداف اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

استان اصفهان با مساحت ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار دارای حدود ۹ میلیون هکتار عرصه‌های طبیعی و ملی است که ۶ میلیون هکتار مرتع، ۴۰۳ هزار هکتار جنگل و سه میلیون هکتار بیابان را شامل می‌شود.

بازدید : 87
10 شهریور 1400 ساعت 04:00 ب.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک