جستجو در سایت
آمار بازدید سایت
  • بازدید امروز : 1260
  • بازدید دیروز : 3009
  • بازدید این ماه : 24992
۸۱۵ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور انجام می‌شود
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای تکالیف برنامه ششم توسعه، ۸۱۵ هزار هکتار جنگل‌کاری در کشور انجام می‌شود
فریبرز غیبی در جشنواره جنگل بلوط روستای سرسختی شهرستان شازند، افزود: ۲۶ هزار هکتار عرصه جنگلی سال گذشته در کشور ایجاد شد که یک‌هزار هکتار آن در استان مرکزی بوده است.
وی ادامه داد: در راستای افزایش سطح عرصه‌های جنگلی کشور، ۸۰ هزار هکتار جنگل‌کاری نیز امسال در استان های مختلف انجام می‌شود.
رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: حدود 400 هزار هکتار ذخیره‌گاه جنگلی در کشور وجود دارد که برخی گونه‌های موجود آن‌ها در حال انقراض و در معرض تهدید هستند.
غیبی خاطرنشان کرد: یک‌هزار و ۷۲۷ درخت انحصاری و ایرانی در کشور وجود دارد که در تمامی استان ها پخش شده و نگهداری و حفاظت از آن‌ها از جمله وظایف مهم مردم و طبیعت دوستان است.
وی ذخیره‌گاه جنگلی بلوط استان مرکزی را از نوع ایرانی عنوان کرد و گفت: جنگل بلوط این استان از جمله نمونه‌های مهم این درختان در کشور است و علاوه بر حفاظت، توسعه این درختان نیز باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
بازدید : 498
16 آبان 1398 ساعت 05:42 ق.ظ
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
درحال بارگزاری
سخن روز

آنکه درون خویش را نیکو گرداند ، خدا ، آشکار او را نیکو گرداند ( امام زین العابدین ع)

آرشیو ماهانه اخبار
لینک خبرگزاری ها
خبرگزاری ایرنا
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری موج
خبرگزاری تسنیم
خبرگزاری فارس
 خبرگزاری مهر
خبرگزاری تابناک